OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Tipy na výlety a odpočinek

Husitské muzeum

Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum se nachází na Žižkově náměstí. Můžete v něm navštívit podzemní chodby, gotický sál a nově zrekonstruovanou expozici Husité.

Tvrz Kotnov

Hrad Kotnov

Z dob husitského opevnění zdobí Tábor tvrz Kotnov, ve které je přístupná nejen historická expozice, ale i překrásný výhled na Tábor a okolí.  

Husitské muzeum

Táborské podzemí 

Pod historickou částí města Tábor jsou přístupná rozsáhlá síť chodeb, které můžete navštívit a budete-li chtít, nechat se i postrašit.

Muzeum čokolády

Muzeum čokolády a marcipánu

Budete se bavit, vyrobíte si svoji čokoládovou tabulku, něco se dozvíte a ještě si zamlsáte. Otevřeno máme denně po celý rok. Vlastní výroba pralinek a zákusků. 

Pohádká říše Fábula

Pohádková říše Fábula

Pro malé i velké milovníky klasických českých pohádek je otevřena prohlídková trasa po celý rok a v letní sezóně i včetně dobrodružného doprovodného programu.

Červená Lhota

Zámek Červená Lhota

Renesanční vodní zámek zaujme nejen svými romantickými interiéry, ale rovněž příjemnou procházkou v přilehlém parku či vyjížďkou na loďkách. 

Wellness centrum Palcát

Wellness centrum Palcát

Moderní relaxační centrum s vířivkou, saunovým světem, masážemi všeho druhu vám může zpříjemnit pobyt v Táboře.

Pivní lázně v Táboře

Pivní lázně BBB Tábor

Prožijte výjimečnou lázeňskou proceduru, jejíž součástí je finská sauna, koupel s přísadami, ze kterých se dělá pivo, regenerace organismu na lůžku z ovesné slámy.

Sport Centrum Peta

Sport Centrum Peta Tábor

Výjimečný aktivní odpočinek můžete prožít ve fitness tělocvičně nebo wellness prostorách tohoto moderního centra. 
Kudy z nudy Táborsko

Rozcestník dalších tipů

Spoustu dalších skvělých tipů pro Tábor a okolí naleznete na www.kudyznudy.cz